Kyäni Sağlık Üçgeni

Kyäni Sağlık Üçgeni

1 Mart ile birlikte bahara adım attık. Güneş artık daha erken doğuyor ve kuşlar günü cıvıldayarak karşılıyorlar. Güneş tekrardan ısıtmaya başladı. Çoğumuz kışa göre kendimizi daha yorgun hissediyoruz. Siz de kendinizi yorgun hissediyorsanız panik yapmanıza gerek yok. Bu konuda yalnız değilsiniz, nüfusun %30 ila %50’si bahar yorgunluğunun etkisi altında.
Bahar yorgunluğunun sebebi henüz tamamen anlaşılamadı. Hormon dengesindeki düzensizlik rol oynuyor olabilir ancak büyük ihtimalle çok sayıda faktörün etkisi var.

Kış aylarında vücudumuz, metabolizmasını ve hormon dengesini düzenleyerek düşük sıcaklıklara ve azalan güneş ışığına uyum sağlar. Vücut sıcaklığı düştüğünde, kan basıncı yükselir. Bununla birlikte uyku hormonu melatonin üretimi artar. Baharda hava sıcaklığı ve güneş yükseldikçe tam tersi olur, vücut sıcaklığı artar, kan basıncı düşer ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan serotonin hormonu vücutta baskın hale gelir. Bu dengesizliklerle baş ederken en önemli faktörlerden birisi dengeli beslenmektedir. Ayrıca, Kyäni Sağlık Üçgeni’nde (Kyäni Sunrise, Kyäni Sunset ve Kyäni Nitro) bulunan zengin içerikler de dengeli beslenmenize katkıda bulunur.

Kyäni Sağlık Üçgeni

Bu hormonal dengesizlikler çok çeşitli fiziki ve zihinsel tepkilere yol açar. Bazı uzmanlar, bahar yorgunluğunun uykudan kalktıktan sonraki sersemliğe ve hatta hayvanlardaki kış uykusunun daha hafif haline benzetiyorlar.

Geçtiğimiz yıllarda bahar yorgunluğundan şikayetiniz olduysa, şimdi bu belirtileri ortadan kaldırmak veya en azından hafifletmek mümkün. Dışarıda yürüyüşler yapmanız dolaşımı harekete geçirmenin yanı sıra, güneş ışığına maruz kalmanızı sağlar. Bu da serotonin üretimini arttıracağı için bu geçiş dönemini azaltmış olursunuz.

Ayrıca, iyi beslenmek de bahar yorgunluğunu atlatmanıza yardım eder. Bu konuda Kyäni Sağlık Üçgeni gibi gıda takviyeleri kullanarak beslenmenize yardımcı olabilirsiniz.

Bahar yorgunluğu şikayetiniz başladığında her ne yapıyorsanız bir ara verip biraz temiz havaya çıkmak iyi gelecektir. Bu durumu çok ciddiye almaktan da kaçının.

Kyäni Sağlık Üçgeni ile Benzer Yazılar
1 Yorum
  1. Yıllardır kullandığım ve memnun kaldığım bir ürün serisi. Sağlık üçgenini, sağlığına önem veren herkesin kullanmasını öneririm.

    Cevapla

Etkileyici Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kyäni Sağlık Üçgeni ile Benzer Yazılar
Alaska Vahşi Yaban Mersini: Kyäni

Alaska Vahşi Yaban Mersini: Kyäni

Alaska’da yaz sona ererken hayvanlar ve canlılar zor geçecek kışa kendilerini hazırlıyorlar. Bu dönem aynı zamanda Alaska vahşi yaban mersininin hasat zamanı. Bu meyve içerdiği antosiyanin maddesi ile mucizevi özellikler vaat ediyor. ...

Devamı
Kyäni Dolandırıcılığı Gerçek mi?

Kyäni Dolandırıcılığı Gerçek mi?

65 ayrı ülkede hizmet sunan Kyäni, vitamin içerikli ürünleri ile dikkat çeken firmalar arasında yer almaktadır. Pazarlama stratejisi olarak network marketing sistemini tercih eden Kyäni, dünyada pek çok farklı firmanın tercih ettiği ...

Devamı
Kyani Mağdurları Gerçeği Yansıtmıyor

Kyani Mağdurları Gerçeği Yansıtmıyor

Bir yaban mersini türü olan vahşi Alaska yaban mersini, Kuzey Amerika’da yetişir. Kelime anlamı olarak ise Kyäni, Alaska dilinde güçlü ilaç anlamına gelmektedir. Alaska’nın zorlu iklim koşullarında hayatta kalabilen ve hayatta kalabilmek ...

Devamı
Sponsor