Ofiste Yaşamı ve Kyäni Ürünleri

Ofiste Yaşamı ve Kyäni Ürünleri

Ofiste sağlıklı kalmaya çalışırken bazı zorluklarla karşılaşırız. Bunların birçoğu yeterince günışığı almayan ofisler veya kötü bir ofis koltuğu gibi dış faktörlerden kaynaklanır. Yine de iyi ve sağlıklı bir ofis ortamı yaratmak için yapılabilecek birkaç şey bulunmaktadır.

Ofiste Yaşamı ve Kyäni Ürünleri

Ofisinize yeni girdiniz ve şimdiden kendinizi yorgun hissetmeye mi başladınız? Belki, yeterince uyumadınız. Yetersiz uyku riskli bir durumdur ve yaşam kalitenizi olumsuz olarak etkilediği bilinmektedir.

Gün boyunca daha zinde olabilmek ve daha iyi bir gece uykusu için, her gece 7-9 saat arası uyumak gerekir. Hafta sonlarında bile düzenli bir uyku ve uyanma döngüsü yaratmak önemlidir. Uyuduğunuz odayı soğuk ve karanlık tutmaya dikkat edin. Uykudan önce ağır yememeye özen gösterin. TV, cep telefonu gibi elektronik cihazları yatak odanızdan uzak tutun. Vahşi somon balığı ve diğer vahşi balıkların ve yağda çözünen vitaminlerin oluşturduğu Omega-3 yağ asitlerinin, vücudun yağ metabolizmasının zirveye ulaştığı akşam saatlerinde alınması en iyisidir. Böylece vücudunuz gece yeniden üretmesi gereken değerli maddelerle uykunuzu daha etkili hale getirecektir. Ve sabah alınacak olan B2, B3, B6, B12 ve pantotenik Asit yorgunluk hissinin azalmasına yardımcı olur.

Öğle yemeğinde ne yerseniz yiyin, ofis masanızda yememeye özen gösterin, ama yine de yiyecekseniz, her öğünden önce ellerinizi sabunla yıkayın ve masanızın yüzeyini temizlediğinizden emin olun. Çünkü Arizona Üniversitesinin yapmış olduğu araştırmaya göre, ofis masa yüzeylerinin mutfak masalarından 100 kat daha fazla bakteri ürettiği görülmüştür. Kafeteryaya yürümek ve orada yemek bile size faydalı olacaktır. Utah Üniversitesinin araştırmasına göre saat başı iki dakika yürüyüş eklemek, ofis çalışanlarının oturma rutinlerinin yaratmış olduğu olumsuz etkilerini ortadan kaldırmaktadır.

İşyerinizde, kendinizi zaman zaman stresli, sinirli ve boğulmuş mu hissediyorsunuz? Yalnız değilsiniz? Harvard T.H. Chan Toplum Sağlığı Okulunun 2014 yılında gerçekleştirmiş olduğu bir anket sonucunda araştırmacılar, her 5 çalışandan 1 tanesi işyerlerinde on iki aylık süreçte ağır bir stres deneyimi yaşadıklarını, %37’lik bir kısmı ise işyerlerinde günlük stres yaşadıkları sonucuna ulaşmışlardır. Hepimizin bildiği üzere, kontrolümüz dışında olan stresin, uzun çalışma saatleri, düşük maaş, vb. birçok sebebi bulunmaktadır. Stres belirtileri ile başa çıkmak için, kendinize zaman ayırın. İzin günlerinizi kullandığınıza emin olun. Rahatlama egzersizleri yapın. Meditasyon, derin nefes teknikleri gibi rahatlama egzersizleri öğrenin.

Ve tabii ki düzgün yemek alışkanlığı yardımcı olmaktadır. Doğru besinler, yüksek performans ihtiyacınıza cevap verirken, stresle başa çıkmanız konusunda elinizi güçlendirir. Bunun yanı sıra dengeli beslenme alışkanlığınızı Kyäni Sağlık Üçgeni (Kyäni Sunrise, Kyäni Sunset ve Kyäni Nitro Fx) gibi gıda takviyesi ürünleri ile destekleyebilirsiniz.

Ofiste Yaşamı ve Kyäni Ürünleri ile Benzer Yazılar

Etkileyici Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ofiste Yaşamı ve Kyäni Ürünleri ile Benzer Yazılar
Alaska Vahşi Yaban Mersini: Kyäni

Alaska Vahşi Yaban Mersini: Kyäni

Alaska’da yaz sona ererken hayvanlar ve canlılar zor geçecek kışa kendilerini hazırlıyorlar. Bu dönem aynı zamanda Alaska vahşi yaban mersininin hasat zamanı. Bu meyve içerdiği antosiyanin maddesi ile mucizevi özellikler vaat ediyor. ...

Devamı
Kyäni Dolandırıcılığı Gerçek mi?

Kyäni Dolandırıcılığı Gerçek mi?

65 ayrı ülkede hizmet sunan Kyäni, vitamin içerikli ürünleri ile dikkat çeken firmalar arasında yer almaktadır. Pazarlama stratejisi olarak network marketing sistemini tercih eden Kyäni, dünyada pek çok farklı firmanın tercih ettiği ...

Devamı
Kyani Mağdurları Gerçeği Yansıtmıyor

Kyani Mağdurları Gerçeği Yansıtmıyor

Bir yaban mersini türü olan vahşi Alaska yaban mersini, Kuzey Amerika’da yetişir. Kelime anlamı olarak ise Kyäni, Alaska dilinde güçlü ilaç anlamına gelmektedir. Alaska’nın zorlu iklim koşullarında hayatta kalabilen ve hayatta kalabilmek ...

Devamı
Sponsor